Kadınlar Venüs’e Erkekler Mars’a

-20%

Kadınlar Venüs’e Erkekler Mars’a

 128,00

Stok kodu: 978-605-4912-81-0 Kategoriler: , , Etiketler: , ,
  • Açıklama

Açıklama

VENÜS VE MARS KAVUŞUMU…

Uzun vadeli yakın ilişkilerde, sevdiklerimizin çoğu zaman en iyi arkadaş ve erotik ortak olmasını bekleriz. Ancak sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam “eril enerji olan MARS ile dişil enerji olan VENÜS’ün kavuşma ihtiyacı”, “güvenlik ve güvenli bağlanma”, “teslimiyet ve fethetme”, “erotik ve romantik sohbet etme”, “yenilik ve sürpriz”, “ulaşılmazlık”, “gizem” ve “yasağı delme ihtiyacı” gibi çelişkili ihtiyaçları beraberinde getirir. Sevgi ve güvenlik, “bedensel, tinsel ve duygusal yakınlığa” ihtiyaç duyarken, şehvet (tutku), cinsel istek ve cinsel arzular da “erotizme”, MARS ve VENÜS enerjilerinin kavuşmasına ihtiyaç duyar.

Psikoterapist & Yazar & Eğitmen Dr. Cem KEÇE

www.cemkece.com.tr

 

MUTLULUĞUN SİHİRLİ ANAHTARI: “VENÜS VE MARS DENGELENMESİ”

VENÜS, “dişil öz”dür, “dişi enerji”dir, “anima”dır, “shakti”dir, “gece ve ay”dır. VENÜS’te “sevgi ve ışık” ağır basar. VENÜS, sevginin arayışıdır ve teslimiyet’tir. “Olgun VENÜS”, sevgiyi aramak yerine sevgiyi yaşamayı öğrenmiştir. VENÜS’ün egemen olduğu kadının doğasında doluluk ve sevginin akışı vardır. VENÜS, “ışıldamak ve fark edilmek” ister, “sevgi alışverişi yapmak ve ilişki kurmak” için yaşar. Sevgi ışığın yansımasıdır, her şeyi, her şeyin doğasını, varoluşun temel ışığını hissetmektir, VENÜS’ün gerçek varlığıdır. VENÜS, sevginin yoğunluğu ile olgunlaşır. MARS, “eril öz”dür, “eril enerji”dir, “animus”tur, “yang”tır, “shiva”dır, “gündüz ve güneş”tir. MARS’ta “özgürlük ve bilinç” ağır basar. Erkeğin doğasında mutlak özgürlük, korku ve stresten arınmış, sınırsız saf “bilinç” vardır. MARS’ı egemen olan bir erkeğin doğasında “serbestleşme” ve “özgürlüğe odaklanma” vardır, kim olduğunu ve ne yapması gerektiğini bilir. MARS, özgürlük için savaşır, yaratıcıdır, başarı peşinde koşar. “Olgun MARS”, özgürlük için savaşmak yerine özgürlüğü yaşamayı öğrenmiştir. Bu nedenle erkek boşluğun özgürlüğü ile olgunlaşır. VENÜS ve MARS’ın dengelenmesi kavramını esas alan, IICPI Türkiye Eşbaşkanı Psikoterapist Dr. Cem Keçe’nin onlarca yılı aşkın sürede elde ettiği klinik gözlemlerini ve bilgi birikimini psikoterapi kuramlarının süzgecinden geçirerek bir kılavuza dönüştürdüğü, karşı cinsi anlamaya yönelik bu kitap, okurlara kadın-erkek ilişkilerinde ve cinsel yaşamda mutluluğun sihirli anahtarını armağan ediyor.

Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)

www.iicpi.org

 

KADINLARIN VE ERKEKLERİN BÜTÜNLEŞTİRİCİ FARKLARI…

Kadınlar ve erkekler, biyolojik, fizyolojik, psikolojik ve cinsel olarak birbirlerinden farklıdırlar; adeta iki ayrı gezegenden gelmiş gibidirler. Kadınların VENÜS’ten, erkeklerin MARS’tan geldiği metaforuyla vurgulanan bu fark ayrıştırıcı değil, bütünleştiricidir; soğutucu değil, tahrik edicidir. Kadın ve erkek birbirini farklılıklarıyla tamamlar, bir bütün olur ve bu bütünleşmeyi cinsellik sağlar. Bu nedenle de sağlıklı cinsellik yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kitapta, kadın ve erkeğin birbirlerinin farklılıklarını anlayıp kabul ve takdir ederek bütünlüğe kavuşmalarının ve cinselliği hayatın değerli bir gizemi olarak yaşamalarını sağlayacak yolları bulacaksınız. Uzun süreli mutlu ilişkiler ve tutkulu bir cinsel yaşam için kadınların ve erkeklerin birbirlerinden farklı özelliklerini ve ihtiyaçlarını anlamalarına ve buna göre davranmalarına rehberlik edecek bu kitap, her çiftin vazgeçilmez başucu kitabı olacak…

Cinsel Sağlık Dernekleri Federasyonu (CİSEF)

www.cisef.org.tr