Vajinismus ve Disparoni

  • Açıklama

Açıklama

VAJİNİSMUS KÂBUSUNUZ OLMASIN!

Vajinismus ve Disparoni (Genito-Pelvik Ağrı ve Penetrasyon Bozukluğu) çok sayıda kadının cinselliği yaşamasını engeller ve çiftlerin ilişkilerini altüst eder. Ancak çoğu kadın ne yaşadığını, bundan nasıl kurtulacağını ya da nereden başlayacağını bilmeden kendini çaresizliğe mahkûm eder. Gerçek bir vajinismus vakasının, uzun yıllardır biriktirdiğim bilgi ve deneyimlerim sonucunda geliştirdiğim “MetaSeks Cinsel Terapi Yaklaşımı” ile iyileşme sürecini her ayrıntısıyla anlattığımız bu kitap, cinsel yaşamları kâbusa dönen çiftlere ve onlara yardımcı olacak cinsel terapistlere, hekimlere ve ruh sağlığı profesyonellerine adım adım yardım edecek bir rehberdir.

Psikoterapist & Yazar & Eğitmen Cem KEÇE

www.cemkece.com.tr

 

VAJİNİSMUS SORUNUNA KANITA DAYALI KESİN ÇÖZÜMLER…

Kadınlarda çok yaygın olan cinsel işlev bozukluklarının başında gelen vajinismus ve disparoninin tanı, değerlendirme ve iyileşme sürecinin anlatıldığı, cinsel terapi eğitimlerimizde de ders kitabı olarak kullandığımız bu önemli kaynak, hem danışanlara sağlıklı bir cinsel yaşam için rehberlik edecek hem de danışanlarının cinsel sorunlarına etkili ve kalıcı çözümler sağlamak için bu alanda çalışan uzmanların vazgeçemeyeceği bir el kitabı olacaktır.

Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)

www.iicpi.org

 

METASEKS CİNSEL TERAPİ YAKLAŞIMI VAJİNİSMUSA SON VERİYOR!

Çöp kutusuna bir arada atılmış çeşitli hastalıklardan oluşan vajinismus, tıpkı deprem gibidir, onu anlamalı ve felsefesine saygı duyulmalıdır. Kişinin kendisinin umutsuz olduğuna yürekten inanması durumu olan vajinismus tıpkı aşk gibidir, tam olarak tanımlanamasa da çaresizlikle yaşanır. Vajinismusu olanlar iki yönden talihsizdir. Sadece fiziksel bir hastalığa sahip olmakla kalmayıp bu konuda aşırı kaygı, saplantı ve kötümserlik içine gömülmüşlerdir. Vajinismus kadınların korkulu rüyasıdır. Bu korkulu rüyadan kadınları uyandırmaya kendini adamış olan Psikoterapist Cem Keçe’nin kendine özgü “MetaSeks Cinsel Terapi Yaklaşımı” ile vajinismusa hızlı ve kalıcı çözümler getiren cinsel terapi sürecini gerçek bir vaka üzerinden adım adım anlatan bu kitap danışanlar ve cinsel terapistler için güvenilir bir uygulama kılavuzu olacaktır.

Cinsel Sağlık Dernekleri Federasyonu (CİSEF)

www.cisef.org.tr