Benim de Bebeğim Olsun

  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Eğer siz de tedaviyle bebek sahibi olmaya çalışan bir çiftseniz

“Herkes ‘Stresten uzak dur, rahat ol’ diyor, peki ama nasıl?

En yakın arkadaşım gebe kalmış! Kıskanmıyorum! Ama işte…

Ya yine düşük olursa? Ya yine tutmazsa?

Transfer sonrası beklemek var ya!

Artık tedaviye devam edecek gücüm kalmadı.

Son zamanlarda az konuşur olduk! Beni hiç anlamıyor!

Çok üzülüyor, ona nasıl destek olacağımı bilmiyorum…”

cümlelerinden bazılarını ya da benzerlerini söylediyseniz ya da aklınızdan geçirdiyseniz ve “Duygusal zorluklarla nasıl baş edebilirim?” sorusunun cevabı sizin için açık ve net değilse; bu kitap tam da size göre.

Danışanlarımın deneyimlerinden örneklere de yer verdiğim bu kitap, zihin-beden etkileşimine dayalı, öğrenmesi ve uygulaması kolay öneri, egzersiz, alıştırmalarla duygusal zorluklarınızla nasıl baş edebileceğinize dair size yol gösterici olacaktır. Bir anlamda, hayatınızdaki savrulmayı kontrol altına alabileceğiniz daha mutlu, daha iyi hissedeceğiniz bir yere sizi yönlendirerek, gebe kalma başarınızı artırmanıza da destek olacaktır.

Psk. CEREN PAKMAN

 

Psk. Ceren Pakman’ın uzun yıllardır doğurganlık problemleri ile uğraşan çiftlerle yaptığı çalışmalar sonucunda edindiği deneyimlerini bilimsel bilgilerle harmanlayarak kaleme aldığı bu kitap, bebek sahibi olmak için tedavi gören çiftlerin bu süreçte yaşadıkları çalkantılar, stres, kaygı, korku, ve hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek ve psikolojik olarak kendilerini güçlendirmek için uygulayabilecekleri teknikleri ve egzersizleri, bu süreci yaşamış olan danışanlarının deneyimlerinden örneklerle aktarıyor. Çiftlerin psikolojik iyilik hallerini koruyarak hamile kalma şanslarını artırmalarına yardımcı olacak önerilerinin de yer aldığı bu kitap, bebek sahibi olma yolculuğunda çiftlere rehberlik ediyor.

Psikoterapist & Yazar Cem KEÇE

Ek bilgi

Yazar

Sayfa Sayısı

Baskı Yılı

Editör