Bir Hücreden İnsana Evrim Yolculuğu

-20%

Bir Hücreden İnsana Evrim Yolculuğu

 76,00

Stok kodu: 978-605-4912-73-5 Kategoriler: , , Etiketler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Bir hücreden başlayarak bir insana kadar önce embriyonun, bebeğin ve sonra çocuğun yaşam yolculuğu, aynı zamanda canlı yaşamın tarihsel yolculuğudur. Evrim canlı yaşamın tarihi ise; çocuğumuz bunun canlı şahidi ve ispatıdır.

Çocuğumuz bu tarihin kaydını, ilk hücresinden itibaren gelişmesinin her aşamasında bize yansıtmaktadır. Yeryüzündeki yaşamın ilk örneklerinden bizlere kadar gelen bu bilgi kaydı, geçmiş evrimsel değişimleri de içinde biriktirip aynen korunarak nesilden nesle aktarılmaktadır. Doğmuş ve doğacak her çocuk, milyonlarca yıldan beri devam eden biyolojik evrimin en son ürünü olarak kabul görmelidir. Bu anlamda her çocuk “en eski için en yeni” olacaktır.

Bu kitapta, çocuğun tek bir hücre olarak başladığı bireysel gelişim sürecinde, yetişkin bir insan oluncaya kadar geçirdiği değişimlerin canlı yaşamın ilk örneklerinden itibaren günümüze kadar gelen değişimlere paralel bir gelişme gösterdiğini okuyacaksınız. Çocuğun tek hücreden bir insana dönüşünü izlemek, evrimi anlamanın en kestirme yoludur.

Ek bilgi

Baskı Yılı

Sayfa Sayısı

Yazar