Psikoterapiler

-20%

Psikoterapiler

 176,00

Stok kodu: 978-605-4912-42-1 Kategoriler: Etiketler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

“Bu kitapta amacım ruh sağlığı alanında çalışanlara psikoterapi yaklaşımlarını kuşbakışı bir biçimde tanıtmaktır. Uygulama ve kuram açısından sağlam ve tutarlı bir çatıya sahip olan psikanaliz kitapta ağırlıklı bir yer tutmaktadır. Psikanalizden kök alarak bağımsız bir yaklaşım olarak gelişen Geştalt terapi, transaksiyonel tera­pi, varoluşçu terapi, grup terapileri, aile ve evlilik terapileri, cinsel işlev bozukluklarında psikoterapi, meditasyon ve psikoterapi ilişkisi hakkında tanıtıcı bilgilerin yanı sıra, kültür, kişilik ve psikoterapiler konusunda eleştirel değerlendirmelerime de yer verdim.”

Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ

PSİKOTERAPİLERE İLİŞKİN TEMEL BİLGİLER…

Prof. Dr. Cengiz Güleç’in engin bilgi dağarcığı ve deneyimlerinden süzerek psikoterapinin türleri, uygulama alanları, yöntemleri ve teknikleri konusunda temel bilgiler verdiği “Psikoterapiler” tüm ruh sağlığı profesyonelleri ve psikoterapistler için eşsiz bir kılavuz kitap niteliği taşımaktadır.

Türkiye Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER)

www.psikoder.org.tr

PSİKOTERAPİLER KONUSUNDA EŞSİZ BİR KAYNAK

Prof. Dr. Cengiz Güleç’in “daha olgun ve uygun bir ruhsal denge sağlamak amacı doğrultusunda zihinsel ve duygusal bozukluk gösteren kişilerle düşünce ve duygu alışverişi kurularak yürütülen, duygusal çatışmaları çözümleyen, bu çatışmalardan doğan kaygı ve gerginlikleri, çökkünlükleri azaltan, ruhsal uyum düzeyini artıran, kişiler arası ilişkileri daha olgunlaştıran tüm teknik ve yöntemler” olarak tanımladığı psikoterapileri, ruh sağlığı alanında yetkin bir bilim insanı olarak en özlü şekliyle anlattığı “Psikoterapiler” alanında benzersiz ve değerli bir kaynaktır.

PUSULA Yayınevi

www.pusulayayinevi.com

Ek bilgi

Yazar

Baskı Yılı

Dili

Editör

Sayfa Sayısı

195