Ruhun Sırları

-20%

Ruhun Sırları

 176,00

Stok kodu: 978-605-4912-43-8 Kategoriler: Etiketler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Vaka Örnekleriyle Psikoterapiler

TERAPİ ANLAYIŞIM VE ANLAM DÜNYAMDAN YANSIMALAR…

Terapist adaylarının özellikle ihtiyaç duydukları şey, kuramsal bilgilerden çok rol modeli olarak benimseyecekleri terapi ustalarının uygulamalarını sahici ve içtenlikli bir tarzda yansıtan eserlerdir. Kişisel yaşam öykümden parçalar da içeren bu kitap, sadece benimsediğim ve uyguladığım terapi anlayışını örneklerle sunmakla yetinmiyor; kültürel bağlama sıkı sıkıya bağlı psikoterapi anlayışımla doğrudan bağlantılı olduğuna inandığım değerler ve anlam dünyamı da açık yüreklilikle okuyucu ile paylaşıyorum. Asıl amacım herkesin kendi yaralarını sarabilmesidir. Yaralarımız kendi ellerimizle kabuk bağlayabilir. İyileşme süresince tek bir mucizevi teknik ya da tamamen üzerine abanıp şifa bulacağımız tek bir yöntem yoktur.

Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ – www.cengizgulec.com

HER YÖNÜYLE PSİKOTERAPLER VE ÇARPICI VAKA ÖRNEKLERİ…

Prof. Dr. Cengiz Güleç, psikanalitik yönelimli psikoterapiler hakkında kuramsal bilgilerin yanı sıra, psikoterapi kavramını transkültürel bağlamda stratejik müdahalelerle bezenmiş, psikodinamik yönelimli terapileri kuşatacak kadar geniş bir anlamda ele aldığı kitabında, klinik deneyimlerinde geliştirdiği ve uyguladığı klasik ve standart psikanalitik terapilere uymayan kişiye özgü terapi tarzını çarpıcı vaka örnekleri aracılığıyla aktarıyor.

Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) – www.psikoder.org.tr

İNSAN RUHSALLIĞINA DERİN BİR BAKIŞ…

Prof. Dr. Cengiz Güleç, teorik ve akademik tartışmalardan kaçınarak sadece meslekten olanların değil, terapilere ilgi duyan okurların da yararlanabileceği bir üslupla kaleme aldığı bu kitabında, psikoterapist adaylarının ihtiyaç duydukları pratik bilgileri ve vaka örneklerini sunarken, ruh sağlığı profesyoneli olmayan ama insan ruhsallığına meraklı okuyucunun da zevkle ve heyecanla okuyacağı hayat öyküleri aracılığıyla içgörü ve farkındalık kazanma fırsatı sunuyor. Her insanın kendini çaresiz ve dünyanın en mutsuz kişisi olarak hissettiği anlarda, kendine rehberlik etmesine katkı sağlıyor.

PUSULA Yayınevi – www.pusulayayinevi.com

Ek bilgi

Yazar

Baskı Yılı

Dili

Editör

Sayfa Sayısı

305