-20%

Patronca

 76,00

Stok kodu: 978-605-4912-17-9 Kategoriler: , Etiketler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Patron Çıplak’ın yazarı Demet Cengiz, bu kez patronlardan altın öğütleri bir araya topladı.

Paraya, fikirlere ve geleceğe yön veren liderlerden başarının sırları ve kulağa küpe öneriler bu kitapta. Başarı için şans gerekli mi? Şansa inanıyorlar mı? En büyük pişmanlıkları neler? Yeteneği nasıl tanırlar? Patronlar dalkavuklarla ilgili neler düşünür? İş ve özel hayat arasında nasıl denge kuruyorlar? Tüm bu sorulara Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Leyla Alaton, Cem Boyner, Demet Sabancı Çetindoğan’ın da aralarında bulunduğu 50 iş insanı yanıt verdi.

“Patronların dilini çözen kitap” – Capital

“Patronlardan başarı ve yaşam kılavuzu” – Hürriyet

Patronların lisanı çözüldü. Gazeteci ve yazar Demet Cengiz, dünyanın en eski ve en gizemlerle dolu dilini önde gelen iş insanlarıyla konuşarak çözdü. Patronların evrensel dilini anlatan ‘Patronca’ isimli kitapta, başarının sırları, kulağa küpe altın öğütler ve pişmanlıklarıyla iş insanları her yönüyle ele alınıyor. İş dünyasında sosyal sorumluluk ve sosyal medya gibi yükselen değerlerine de ışık tutuluyor.

Gazeteci ve yazar Demet Cengiz, ‘Patronca’ isimli kitabıyla patronların konuştuğu evrensel dili çözüyor. Patronlardan altın öğütleri bir araya toplayan ‘Patronca’ isimli kitap, farklı yaş guruplarından, farklı sektörlerden ve farklı hayat hikayelerinden gelen iş insanlarını her yönüyle ele alıyor. Patronların DNA’sını çıkaran ilk kitabı ‘Patron Çıplak’ ile büyük ilgi gören Demet Cengiz, üçüncü kitabı ‘Patronca’ ile de paraya, fikirlere ve geleceğe yön veren liderleri mercek altına alıyor.

Pusula Yayınevi’nden çıkan ‘Patronca’ iş dünyası liderlerinden başarının sırları ve kulağa küpe önerileri bir araya getirdi. Başarı için şans gerekli mi? Şansa inanıyorlar mı? En büyük pişmanlıkları neler? Yeteneği nasıl tanırlar? Patronlar dalkavuklarla ilgili neler düşünür, onlarla nasıl mücadele ederler? İş ve özel hayat arasında nasıl denge kurarlar? Tüm bu sorulara Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Leyla Alaton, Cem Boyner, Mustafa Taviloğlu, Lucien Arkas, Demet Sabancı Çetindoğan, Abdullah Kiğılı ve Ahmet Eren’in de aralarında bulunduğu 50 iş insanı yanıt verdi.

PATRONDAN AL HABERİ

Demet Cengiz, “Yaşadığımız hızlı çağda pusulalarımız da hızlı, anlaşılır ve kompakt olsun istiyoruz. Ve hepsini çabucak istiyoruz. İlk kitabımın imza günü ve söyleşilerinde insanların bana en çok soruduğu soruları, iş liderlerine sorarak cevaplarını aldım” dedi. Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Başarının formülünü biri yazıp elimize versin ve hemen sırrı çözelim istiyoruz. Duayenlerden alacağımız kulağa küpe altın öğütleri hepimiz çok önemsiyoruz. Evet, gerçekten de alın değerinde öğütler… Şans faktörü hayatımızda ne kadar etkili? En başarılı insanların da pişmanlıkları var mı? Olmaz olur mu? Dalkavuklar her işletmenin en büyük düşmanı iken, patronlar bunlarla nasıl başa çıkıyorlar? İltifatın büyüsüne kapılmamak mümkün mü? Kaçımız profesyonel yaşamında yeteneklerinin yeterince fark edilmediğini düşünmüyor ki? Özel hayat ve iş yaşamı arasında denge kurabilmek neden önemli? İçine yaşadığımız topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarımızı ne kadar yerine getirebiliyoruz? Patronlar sosyal medya ile imtihanda sınıfı geçiyor mu? Bir kişiyi tüm yönleriyle anlamak istiyorsak hobilerine de bakmamız gerekiyor. Patronca’yı doğuran işte bu sorulara aranan cevaplar oldu.”

Ek bilgi

Yazar

Baskı Yılı

Dili

Editör