Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi

-20%

Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi

 208,00

Stok kodu: 978-605-4912-67-4 Kategoriler: , Etiketler: , , ,
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

MİNDFULNESS VE FARKINDA YAŞAMAYI KEŞFEDİN…

Mindfulness; dikkatimizi istemli, tarafsız, yargısız ve nazik bir şekilde yönetme ve şimdiye odaklama becerisidir, geçmişin “keşke”leri ve geleceğin “kaygı”ları yerine, tek gerçek olan “şimdi”de kalabilme becerisidir. Yaşadığımız “şu an”da dıştan ve içten gelen uyarıcıları, kendimizde ve etrafımızda gerçekleşenleri olabildiğince ve oldukları gibi anbean, şimdi ve burada fark etmektir; zihnimizden geçen düşünceleri bilincimizle görebilmektir; yaşadığımız duyguları ve vücudumuzdaki bedensel hisleri oldukları gibi algılamak ve kabullenmektir; yargılamadan, eleştirmeden ve otomatik pilot gibi tepki vermeden gerçekleşenlerle kalabilmek ve bilincimizle yanıt verebilmektir; olup biteni özgürce ve otantik bir şekilde deneyimleyebilmektir; merakla, anlayışla, özmerhametle ve nazikçe her şeyi sadece gözlemlemektir; “farkında olmak”tır, “bilinçli farkındalık”tır, “bilgece farkındalık”tır. “Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi”, hekimlere ve ruh sağlığı profesyonellerine bilgece farkındalığa dair yeni bir psikoterapi yol haritası sunuyor… – Psikoterapist & Yazar & Eğitmen Cem KEÇE

ŞİMDİNİN GÜCÜNÜ HİSSEDİN…

“Hayat neden bu kadar zor? İnsanlar neden bu kadar acı çekiyor? Bu konuda gerçekçi olarak ne yapabiliriz?” sorunlarının yanıtlarına “Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi” ile farklı bir bakış açısı edinmeye hazır olun. Bu kitap, hekimlerin ve ruh sağlığı profesyonellerinin danışanlarına, acıyla ve olumsuz duygularla savaşmayı bırakıp bilinçli farkındalık ve kabul ile hayatın sunduğu her deneyimi kucaklayarak özgürleşme yolunda, sadece iyi duyguları değil tüm duyguları hissetmelerine ve şimdinin gücünü yaşamalarına rehberlik etmelerine yardımcı olacaktır. Çünkü psikoterapinin amacı kendini “iyi hissetmek değil”, “hissetmek”tir, psikolojik sağlık ve psikolojik esneklik için hem iyi duyguları hem de kötü duyguları hissetmek önemlidir… – Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)

KENDİNİ VE ÖTEKİNİ BİLMENİN ŞİFASI…

Ruhsal sorunların tedavisine yönelik bir dizi teknikten daha fazlası olan “Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi”, insanın herhangi bir psikolojik sıkıntı yaşarken bile, daha etkili, yapıcı ve tutarlı bir şekilde kendi değerlerine uygun bir yaşam sürdürme kapasitesi olan psikolojik esnekliği geliştirmesi, kendini ve ötekini bilme yolculuğunda ilerlemesi için gereken teorik ve pratik yaklaşım ve uygulamaları bir araya getiriyor… – Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)

Ek bilgi

Baskı Yılı

Editör

Sayfa Sayısı

Yazar

, , ,