Evlilik ve Çift Terapisi – Çiftler Terapide

-20%

Evlilik ve Çift Terapisi – Çiftler Terapide

 208,00

Stok kodu: 9786058739642 Kategoriler: , , Etiketler: ,
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Evlilik ve Çift Terapisi ile Cinsel Terapi alanında yaklaşık 10 yıldır Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) olarak eğitim ve seminerler düzenliyoruz. Bu çalışmamızda hem teorik olarak hem de klinik yaklaşım olarak Prof.Dr. Gerald R. Weeks tarafından kavramsallaştırılan ve ruhsal sorunların nedenini ortaya koyma ve tedavi etme sürecinde bireysel, etkileşimsel ve nesiller arası sistemlerin ele alınmasını ön gören Sistemler Arası Yaklaşım modelini esas alıyoruz. Elinizde tuttuğunuz kitap bu açıdan bir ders kitabı niteliğindedir
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)

Evlilik ve Çift Terapisi perspektifinde ilişkilere bakıldığında; cinselliğin geliştiği bağlamın çift ve evlilik ilişkisi olduğu, eskisi gibi çift ve evlilik ilişkisini, cinsel ilişkiden ayrı tutmanın mümkün olmadığı görülecektir. Sistemler Arası Yaklaşım modeliyle mevcut sorunların ve terapi süreçlerinin bütüncül değerlendirilmesi, ayrıca Evlilik ve Çift Terapisi ile Cinsel Terapi’yi bütünleştirme çabası Prof. Dr. Gerald R. Weeks’in psikoterapi alanında getirdiği yeniliklerdendir.
-Doç.Dr. Cebrail Kısa-, Psikiyatr & Psikoterapist

Ruhsal sorunların nedenini ortaya koyma ve tedavi etme sürecinde bireysel, etkileşimsel ve nesiller arası sistemlerin ele alınmasını ön gören Prof.Dr. Gerald R. Weeks’in Sistemler Arası Yaklaşım modelini anlamak ve bu modelin terapi süreçlerinde nasıl uygulandığını kavramak için Evlilik ve Çift Terapisi – Çiftler Terapide adlı kitabı tüm ruh sağlığı profesyonellerine tavsiye ediyorum.
-Dr. A. Cem Keçe-, Psikoterapist

 

ARKA KAPAK
EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİNDE “SİSTEMLER ARASI MODEL”
Prof. Dr. Gerald Weeks tarafından geliştirilen evlilik ve çift terapisinde, bireysel, kişiler arası ve nesiller arası etkileşimlerin ele alındığı “Sistemler Arası Model”in kapsamlı, bütünleştirici ve bağlamsal yaklaşımını anlatan bu kitap, sağlam kuramsal temeller üzerine inşa edilen ve köklü klinik deneyimlere dayanan pratik teknikler ve stratejiler sunuyor. Evlilik ve çift terapisinde değişimin nasıl gerçekleştiğine ve danışanların daha iyi sonuçlar elde etmesine nasıl yardımcı olunabileceğine dair gerekli tüm bilgilerin çok sayıda vaka örneği ile birlikte adım adım anlatıldığı içeriğiyle çiftler ve ailelerle çalışan her terapist için vazgeçilmez bir kaynak olacak.

Psikoterapist & Yazar & Eğitmen Cem KEÇE
www.cemkece.com.tr

EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİNDE ÇIĞIR AÇAN YAKLAŞIM
Evlilik terapisi eğitimlerimizde “ders kitabı” olarak kullandığımız ve “Sistemler Arası Model” ile evlilik ve çift terapisinde çığır açan bu kitap, evlilik ve çift terapisini her yönüyle ele alan paha biçilmez içeriğinde, deneyimli terapistlerin bakış açılarını keskinleştirmelerine, başlangıç düzeyindeki terapistlerin yetkinliklerini arttırmalarına yardımcı olacak birçok yararlı teknik ve strateji sunuyor. Evlilik ve çift terapisinde tam olarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığı konusunda bilinmesi gereken her şeyi anlatan bu eşsiz kaynak, terapistler için bir başucu kitabı niteliğindedir.

Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)
www.iicpi.org

EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİ İÇİN TAM DONANIMLI BİR UYGULAMA REHBERİ
Evlilik ve çift terapisinde “Sistemler Arası Model” yaklaşımının kuramsal çerçevesinin pratik klinik bilgiler ve uygulamaya yönelik yönergelerle anlatıldığı bu kitap, evlilik ve çift terapisi alanında çalışan tüm terapistler için terapötik süreci destekleyecek ve güçlendirecek sağlam bir yol haritası sunan tam donanımlı bir uygulama rehberidir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)
www.cised.org.tr

 

 

Ek bilgi

Yazar

,

Sayfa Sayısı

Baskı Yılı

Çeviri

Cem KEÇE, Cebrail KISA

Basım Bilgisi:

3.Basım