Evlilik ve Çift Terapisi

-20%

Evlilik ve Çift Terapisi

 28,00

Availability: Stokta yok Stok kodu: 9786058739642 Kategoriler: Etiketler: ,
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Evlilik ve Çift Terapisi ile Cinsel Terapi alanında yaklaşık 10 yıldır Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) olarak eğitim ve seminerler düzenliyoruz. Bu çalışmamızda hem teorik olarak hem de klinik yaklaşım olarak Prof.Dr. Gerald R. Weeks tarafından kavramsallaştırılan ve ruhsal sorunların nedenini ortaya koyma ve tedavi etme sürecinde bireysel, etkileşimsel ve nesiller arası sistemlerin ele alınmasını ön gören Sistemler Arası Yaklaşım modelini esas alıyoruz. Elinizde tuttuğunuz kitap bu açıdan bir ders kitabı niteliğindedir
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)

Evlilik ve Çift Terapisi perspektifinde ilişkilere bakıldığında; cinselliğin geliştiği bağlamın çift ve evlilik ilişkisi olduğu, eskisi gibi çift ve evlilik ilişkisini, cinsel ilişkiden ayrı tutmanın mümkün olmadığı görülecektir. Sistemler Arası Yaklaşım modeliyle mevcut sorunların ve terapi süreçlerinin bütüncül değerlendirilmesi, ayrıca Evlilik ve Çift Terapisi ile Cinsel Terapi’yi bütünleştirme çabası Prof. Dr. Gerald R. Weeks’in psikoterapi alanında getirdiği yeniliklerdendir.
-Doç.Dr. Cebrail Kısa-, Psikiyatr & Psikoterapist

Ruhsal sorunların nedenini ortaya koyma ve tedavi etme sürecinde bireysel, etkileşimsel ve nesiller arası sistemlerin ele alınmasını ön gören Prof.Dr. Gerald R. Weeks’in Sistemler Arası Yaklaşım modelini anlamak ve bu modelin terapi süreçlerinde nasıl uygulandığını kavramak için Evlilik ve Çift Terapisi – Çiftler Terapide adlı kitabı tüm ruh sağlığı profesyonellerine tavsiye ediyorum.
-Dr. A. Cem Keçe-, Psikoterapist

Ek bilgi

Yazar

,

Sayfa Sayısı

Baskı Yılı

Çeviri

Cem KEÇE, Cebrail KISA