Patron Çıplak

Patron Çıplak

Availability: Stokta yok Stok kodu: 9786056409936 Kategoriler: Etiketler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Parayı yönetenler bilinmeyen yönleriyle

Patronların DNA’sı çıkarıldı

Gazeteci ve yazar Demet Cengiz, ilk kitabı Patron Çıplak ile hem Türk patronların hem de yabancı patronların bilinmeyen yönlerini ortaya koydu. Pusula Yayıncılık’tan çıkan kitapta 24’ü yabancı 130 önemli isim yer alıyor. Her bir söyleşi kariyer, toplantı, güne başlarken, spor, beslenme, mekân, otomobil, tatil ve hobi olmak üzere toplam dokuz başlıktan oluşuyor. Kitap, Türk patron profilini de ortaya çıkardı. Türk patronların kaç saat uyuduğu, kaç gün hangi sporları yaptığı, nasıl beslendiği, hangi restoranlara gittiği gibi detaylara ulaşmak mümkün. Türk patronların en çok kullandığı otomobil markasından tatil için tercih ettiği yörelere kadar pek çok bilinmeyen gün yüzüne çıkıyor.

TÜRK PATRON GİRİŞİMCİ RUHLU

Türk patron profilini, yabancı patron ve CEO’larla karşılaştıran Demet Cengiz, ilginç farklılıklara da değiniyor. En büyük farklardan biri Türk patronların çok büyük kısmının girişimci olması ve şirketlerin ilk kuşağını temsil etmeleri. Yabancı patronlar da ise daha çok aile şirketini devraldığı görülüyor. Bir diğer fark ise yabancı patronların tatil ve hobi konusunu daha çok önemsiyor olmaları.

DÜNYA LİDERİ TÜRK PATRONLAR

Söyleşi yapılan patronlardan bazıları şöyle: Güler Sabancı (Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Cem Boyner (Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Ferit Şahenk (Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Ali Sabancı (Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı), İshak Alaton (Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Ümit Boyner (Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD Eski Başkanı), Lucien Arkas (Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Zorlu (Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Suzan Sabancı Dinçer (Akbank Yönetim Kurulu Başkanı), Demet Sabancı Çetindoğan (DEMSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/MEDİASA Yönetim Kurulu Başkanı), Leyla Alaton (Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi), Erman Ilıcak (Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Abdullah Kiğılı (Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı), Nihat Özdemir (Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Hamdi Akın (Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı) Mustafa Şevki Kavurmacı (Aydınlı Grubu Kurucusu), Türker İnanoğlu (Erler Film ve TİM Yönetim Kurulu Başkanı), Sait Akarlılar (Mavi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Vahap Küçük (LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı), Yılmaz Yılmaz (Koton Yönetim Kurulu Başkanı) ve Hamdi Topçu (THY Yönetim Kurulu Başkanı).

KONT BİLE VAR

Yabancı patronlar arasında Faber-Castell’in sahibi Kont Anton-Wolfgang Graf von Faber-Castell, Ermenegildo Zegna’nın dördüncü kuşak temsilcisi Ermenegildo Zegna, Hennessy’nin 8. Kuşak Temsilcisi ve Marka Elçisi Maurice Hennessy, P&G’nin Yönetim Kurulu Başkanı Robert McDonald ve Hugo Boss CEO’su Claus-Dirtrich Lahrs gibi isimler dikkat çekiyor.

Ek bilgi

Yazar

Baskı Yılı

Dili

Editör