Şule ŞAHİN

psikologsulesahin+atalya[1]

1985 ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunudur. Türk Psikologlar Derneği Genel Müdürlüğü görevinden sonra halen Bireysel Psikolojik Gelişim ve Aile -Evlilik İletişim,  Danışmanlığı alanlarında çalışmalarını yürütmekte olup ayrıca psikoloji ve edebiyat alanlarında kurumsal ve bireysel eğitimler vermektedir.

Aile danışmanlığı sertifikasyon sürecini tamamlamasının ardından Avrpa Psikoterapi Derneği’nin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet gösteren İstanbul Psikodrama – Uluslararası Z.MORENO Enstitüsü’nde, psikodrama eğitimi almış olup çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Borderline vak’alarda psikanalitik psikoterapi, kuşaklararası aktarım ve psikodrama, işimiz insan, iletişim ve etkili yaşam, psikoterapi seansları yürütme programı ve psikodramada temek teknikler, grup terapisinde terapötik faktörler, rol kuramı ve psikopatalojik bozukluklar, psikanalitik psikoterapi kapsamında yaş terapisi,  psikoterapiliere psikanalitik bakış açısı ve kültürel kontekst içinde psikoterapi, psikoterapi sürecinde psikiyatrik tanı istenmesi ve konsültasyon, hipnoz-eft tekniklerinin terapi sürecinde kullanımı eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

ODTÜ Mezunları Derneği’nde 7 yıl önce kurduğu Edebiyat Kulübü’nde Roman İnceleme Seminerlerini devam ettiren Şule Şahin, ayrıca ODTÜ Mezunları Derneği üyelerine Yaratıcı Yazma Seminerleri, Senaryo ve Roman Yazma Teknikleri ve Edebiyat ile Psikoloji İzdüşümünde Kişilik Analizi Ve Karakter Yaratma SüreciSeminerleri ile Psikolojide Kişilik Örüntüleri, Karakter Analizlerinin Edebiyata uyarlanması, Edebiyat Tarihi Açısından Psikolojik Kuramların Kullanılması konularında dersler vermiştir. Halen kurumsal eğitim çalışmaları ve işbaşı/ şirket içi eğitim kapsamında etkili iletişim, öfke kontrolü, çatışma yönetimi, motivasyon, stresle başa çıkma, takım kültürü oluşturma, verimlilik ve Psikodrama Yaşantı Grubu seminerleri gibi pek çok konuda seminerler vermektedir.

Şule Şahin, Kopmuş İp, Kocama Tuzak Kurdum ve Kırmızı Kadife’nin Sırrı isimli “Psikolojik Kadın Polisiye Romanları Üçlemesi”nin de yazarı olup, sinema ve dizi film senaryoları vardır. Ayrıca, ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde her ay basılmakta olan ODTÜ’lüler Bülteni” Dergisinin Yayın Kurulu’nda çalışmalarını editör ve yazar olarak sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.